FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie kryptowalut, kantorów, kwestii bezpieczeństwa, czy prowizji.

Każde inne pytanie możesz nam zadać kontaktując się z nami mailowo: [email protected]

Kategorie:

Kryptowaluty

Kryptowaluty to rozproszone systemy księgowe oparte na kryptografii, które gromadzą dane o stanie posiadania w umownych jednostkach.

Inwestycja w kryptowaluty najłatwiej rozpocząć od założenia konta na giełdzie kryptowalutowej. Platformy tego typu umożliwiają wygodne i darmowe obracanie kryptoaktywami.

Koszt danej kryptowaluty zależny jest od kursu ustalanego w czasie rzeczywistym.

Tak, pod warunkiem że wejście w branżę kryptowalut poprzedzone zostanie właściwym zaznajomieniem się z tematem. W przeciwnym wypadku potencjalny inwestor ryzykuje utratą ulokowanego kapitału.

Bitcoin charakteryzuje się dużą niestabilnością. Chcąc podjąć ryzyko inwestowania w tę kryptowalutę, upewnij się, że rozumiesz mechanizmy rządzące rynkiem i nie obawiasz się potencjalnej straty swojego wkładu.

Giełda kryptowalut Kanga Exchange obsługuje następujące kryptowaluty: 

bitcoin (BTC) – zarazem pierwsza i najpopularniejsza kryptowaluta na rynku;

ethereum (ETH) – określany mianem “kryptowalutowego srebra”, najważniejszy altcoin;

ethereum classic (ETC) – kryptowaluta stworzona przez zwolenników oryginalnej idei ethereum, czyli wykorzystywania modelu Proof-of-Work;

Kanga Exchange Token (KNG) – dedykowana kryptowaluta giełdy Kanga Exchange i jedyny uznany środek płatniczy Kangi.

Prócz nich dostępne są również stablecoiny:

tether (USDT) – najpopularniejszy stablecoin, kryptograficzna wersja amerykańskiego dolara;

USD Coin (USDC) – stablecoin zabezpieczony przez rezerwy aktywów, w tym waluty fiducjarne i krótkoterminowe amerykańskie obligacje skarbowe;

oPLN (omega złotówka) – stablecoin o wartości zbliżonej do polskiej złotówki;

oEUR (omega euro) – stablecoin o wartości zbliżonej do euro.

Jak zacząć?

Aby kupić kryptowalutę w kantorze stacjonarnym pobierz aplikację Kanga Wallet (z AppStore lub Google Play) i zarejestruj konto na Kanga Exchange. Do rejestracji konta na potrzeby transakcji w kantorach Kanga wystarczy podać wyłącznie adres e-mail.

Udaj się do jednego z ponad 300 punktów stacjonarnych Kanga i uzgodnij warunki wymiany z pracownikiem kantoru. Następnie uruchom aplikację Kanga Wallet i w zakładce KANTOR naciśnij przycisk GENERUJ KOD. Przekaż kod pracownikowi, po czym potwierdź transakcję na ekranie swojego telefonu i przekaż zapłatę za kryptowalutę. I to wszystko! Środki są już zaksięgowane na twoim koncie.

Tak, aby kupić kryptowalutę w kantorach Kanga potrzebujesz konta w Kanga Exchange.

Tak. W tym celu wejdź na stronę https://bon.kangakantor.pl/ i wybierz kryptowalutę, którą chcesz sprzedać. Potwierdź wybór klikając w przycisk GENERUJ ADRES. Na wygenerowany przez system adres wyślij kryptowalutę ze swojego portfela. Pamiętaj, aby pobrać lub zapamiętać identyfikator i PIN-u bonu, te dane będą Ci potrzebne do wypłaty środków z bonu w kantorze Kanga.

Kryptowaluty, które kupiłeś w kantorze Kanga, są księgowane na Twoim koncie Kanga Exchange. Masz do nich dostęp zarówno z poziomu aplikacji Kanga Wallet jak i platformy Kanga Exchange. Saldo środków widoczne jest w zakładce Portfel.

Aby założyć portfel kryptowalutowy pobierz aplikację Kanga Wallet z App Store lub Google Play i utwórz konto podając swój adres e-mail. Dostęp do portfela Kanga Wallet jest również możliwy z poziomu platformy Kanga Exchange.

Transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut w kantorach Kanga realizowane są za pomocą gotówki.

Nie. Na chwilę obecną możliwość ta zarezerwowana jest wyłącznie dla bankomatów.

Transakcje realizowane w kantorach Kanga nie są ograniczane limitami kwotowymi przez Kanga Exchange, niemniej każdy z partnerów kantorowych ma możliwość indywidualnego ustalenia swojego limitu.

Tak, transakcje wymiany kryptowalut w kantorach Kanga realizowane są w czasie rzeczywistym. Czas realizacji transakcji to ok. 45 sekund.

Transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut w kantorach Kanga realizowane są poprzez składanie zleceń na giełdzie Kanga Exchange. Po potwierdzeniu transakcji nie ma zatem możliwości jej anulowania, ponieważ została ona już zrealizowana na giełdzie.

O nas

Kanga Exchange to polska firma założona we wrześniu 2018 roku. Celem i nadrzędną misją brandu jest zwiększenie adopcji kryptowalut w życiu codziennym.

Kanga Kantor to największa na świecie sieć stacjonarnych kantorów kryptowalutowych (część z nich oferuje ponadto mobilną realizację usług) przeznaczonych dla osób preferujących fizyczny obrót kryptowaktywami. Przewagi konkurencyjne kantorów Kanga to łatwość i błyskawiczny czas realizacji transakcji, wysoka elastyczność w ustalaniu prowizji i obecność kantorów we wszystkich większych miastach w Polsce.

Kanga Kantor zarabia na opłatach sieciowych. Ich wartość jest stała i zawsze wynosi 1%.

W ofertach kantorów można znaleźć takie kryptowaluty, jak: Bitcoin, Ethereum, Link, USDC, czy USDC. Ponadto dostępne są stablecoiny: oPLN i oEUR, jak również tokeny popularnych projektów takich jak Metahero czy Everdome. W przyszłości można spodziewać się również innych popularnych kryptowalut i tokenów.

Kupno i sprzedaż kryptowalut w kantorze wygląda podobnie. Do realizacji transakcji potrzebna jest aplikacja Kanga Wallet (lub dostęp do platformy Kanga Exchange), w której użytkownik musi wygenerować kod potwierdzający transakcję. Cały proces jest niezwykle prosty i zwykle zajmuje ok. 60 sekund.

Na prowizję w kantorach Kanga składają się dwie wartości – 1% opłaty sieciowej i dodatkowy % prowizji partnera.

Wysokość prowizji uzależniona jest od właściciela kantoru. Przy czym ta, w myśl prokonsumenckiego charakteru prowadzenia działalności podlega negocjacjom.

Tak i można to zrobić w dwojaki sposób. W każdym z Kantorów Kanga jest możliwość negocjowania prowizji, dodatkowo na naszym blogu i kanałach społecznościowych regularnie publikowane są kody rabatowe obniżające prowizje Kanga.

Transakcje w kantorach Kanga realizowane są w czasie rzeczywistym, zatem zapłatę za kryptowalutę otrzymasz od razu po przeprowadzeniu transakcji.

Tak. Aby dowiedzieć się, jakie warunki musisz spełnić, aby zostać partnerem Kanga skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila [email protected] lub telefonu: +48 58 573 33 37.

Aby dołączyć do sieci partnerskich Kantorów Kanga wystarczy, że dysponujesz wkładem gotówkowym i masz dostęp do internetu. Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-maila [email protected] lub telefonu: +48 58 573 33 37.

Tak, dzięki Kanga Exchange możesz zarówno kupić jak i sprzedać kryptowalutę w bankomacie. Aby skorzystać z usługi zadzwoń pod numer +48 58 573 33 36 lub skontaktuj się z nami na Telegramie @KangaBankomaty

Limit transakcji w bankomacie wynosi 1 tys. euro (4 tys. złotych).

Bezpieczeństwo

Transakcje do 1 tys euro nie wymagają okazania dokumentu tożsamości, chyba że operator uzna inaczej.

Nie ma takiej możliwości. Transakcje w kantorach Kanga potwierdzane są przez użytkownika w aplikacji, co oznacza, że użytkownik na każdym etapie transakcji jest informowany o jej statusie.

Odrzucenie transakcji najczęściej wynika z błędu synchronizacji czasu na urządzeniach użytkownika i operatora. Dla przykładu – na laptopie pracownika kantoru systemowo występuje inna godzina niż na urządzeniu mobilnym klienta. Rozwiązaniem jest poprawa ustawień godzinowych na jednym z urządzeń.

Weryfikacja tożsamości

Tak, zgodnie z przepisami Ustawy o AML pracownik ma taką możliwość.

Tak, natomiast w takiej sytuacji operator transakcji ma prawo odmówić jej realizacji.

Ustawodawca nie wskazuje konkretnych wymogów w jaki sposób powinny przebiegać ten proces. W praktyce więc weryfikacja tożsamości w każdym kantorze może wyglądać inaczej, jednak najczęściej sprowadza się do zarejestrowania danych osobowych użytkownika na formularzu identyfikacyjnym.

Opłaty i prowizje

Tak i można to zrobić w dwojaki sposób. W każdym z Kantorów Kanga jest możliwość negocjowania prowizji, dodatkowo na naszym blogu i kanałach społecznościowych regularnie publikowane są kody rabatowe obniżające prowizje Kanga.