Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie kryptowalut, kantorów, kwestii bezpieczeństwa, czy prowizji.
Każde inne pytanie możesz nam zadać kontaktując się z nami mailowo: kantor@kanga.exchange
Kryptowaluty to rozproszone systemy księgowe oparte na kryptografii, które gromadzą dane o stanie posiadania w umownych jednostkach.
Inwestycja w kryptowaluty najłatwiej rozpocząć od założenia konta na giełdzie kryptowalutowej. Platformy tego typu umożliwiają wygodne i darmowe obracanie kryptoaktywami.
Koszt danej kryptowaluty zależny jest od kursu ustalanego w czasie rzeczywistym.
Tak, pod warunkiem że wejście w branżę kryptowalut poprzedzone zostanie właściwym zaznajomieniem się z tematem. W przeciwnym wypadku potencjalny inwestor ryzykuje utratą ulokowanego kapitału.
Bitcoin charakteryzuje się dużą niestabilnością. Chcąc podjąć ryzyko inwestowania w tę kryptowalutę, upewnij się, że rozumiesz mechanizmy rządzące rynkiem i nie obawiasz się potencjalnej straty swojego wkładu.
Giełda kryptowalut Kanga obsługuje następujące kryptowaluty:
bitcoin (BTC) – zarazem pierwsza i najpopularniejsza kryptowaluta na rynku;
ethereum (ETH) – określany mianem “kryptowalutowego srebra”, najważniejszy altcoin;
ethereum classic (ETC) – kryptowaluta stworzona przez zwolenników oryginalnej idei ethereum, czyli wykorzystywania modelu Proof-of-Work;
Kanga Exchange Token (KNG) – dedykowana kryptowaluta giełdy Kanga Exchange i jedyny uznany środek płatniczy Kangi.
Prócz nich dostępne są również stablecoiny:
tether (USDT) – najpopularniejszy stablecoin, kryptograficzna wersja amerykańskiego dolara;
USD Coin (USDC) – stablecoin zabezpieczony przez rezerwy aktywów, w tym waluty fiducjarne i krótkoterminowe amerykańskie obligacje skarbowe;
oPLN (omega złotówka) – stablecoin o wartości zbliżonej do polskiej złotówki;
oEUR (omega euro) – stablecoin o wartości zbliżonej do euro.
Aby kupić kryptowalutę w kantorze stacjonarnym pobierz aplikację Kanga Wallet (z AppStore lub Google Play) i zarejestruj konto na Kanga Exchange. Do rejestracji konta na potrzeby transakcji w kantorach Kanga wystarczy podać wyłącznie adres e-mail.
Udaj się do jednego z ponad 300 punktów stacjonarnych Kanga i uzgodnij warunki wymiany z pracownikiem kantoru. Następnie uruchom aplikację Kanga Wallet i w zakładce KANTOR naciśnij przycisk GENERUJ KOD. Przekaż kod pracownikowi, po czym potwierdź transakcję na ekranie swojego telefonu i przekaż zapłatę za kryptowalutę. I to wszystko! Środki są już zaksięgowane na twoim koncie.
Tak, aby kupić kryptowalutę w kantorach Kanga potrzebujesz konta w Kanga Exchange.
Tak. W tym celu wejdź na stronę https://bon.kangakantor.pl/ i wybierz kryptowalutę, którą chcesz sprzedać. Potwierdź wybór klikając w przycisk GENERUJ ADRES. Na wygenerowany przez system adres wyślij kryptowalutę ze swojego portfela. Pamiętaj, aby pobrać lub zapamiętać identyfikator i PIN-u bonu, te dane będą Ci potrzebne do wypłaty środków z bonu w kantorze Kanga.
Kryptowaluty, które kupiłeś w kantorze Kanga, są księgowane na Twoim koncie Kanga Exchange. Masz do nich dostęp zarówno z poziomu aplikacji Kanga Wallet jak i platformy Kanga Exchange. Saldo środków widoczne jest w zakładce Portfel.
Aby założyć portfel kryptowalutowy pobierz aplikację Kanga Wallet z App Store lub Google Play i utwórz konto podając swój adres e-mail. Dostęp do portfela Kanga Wallet jest również możliwy z poziomu platformy Kanga Exchange.
Transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut w kantorach Kanga realizowane są za pomocą gotówki.
Nie. Na chwilę obecną możliwość ta zarezerwowana jest wyłącznie dla bankomatów.
Transakcje realizowane w kantorach Kanga nie są ograniczane limitami kwotowymi przez Kanga Exchange, niemniej każdy z partnerów kantorowych ma możliwość indywidualnego ustalenia swojego limitu.
Tak, transakcje wymiany kryptowalut w kantorach Kanga realizowane są w czasie rzeczywistym. Czas realizacji transakcji to ok. 45 sekund.
Transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut w kantorach Kanga realizowane są poprzez składanie zleceń na giełdzie Kanga Exchange. Po potwierdzeniu transakcji nie ma zatem możliwości jej anulowania, ponieważ została ona już zrealizowana na giełdzie.
Kanga Exchange to polska firma założona we wrześniu 2018 roku. Celem i nadrzędną misją brandu jest zwiększenie adopcji kryptowalut w życiu codziennym.
Kanga Kantor to największa na świecie sieć stacjonarnych kantorów kryptowalutowych (część z nich oferuje ponadto mobilną realizację usług) przeznaczonych dla osób preferujących fizyczny obrót kryptowaktywami. Przewagi konkurencyjne kantorów Kanga to łatwość i błyskawiczny czas realizacji transakcji, wysoka elastyczność w ustalaniu prowizji i obecność kantorów we wszystkich większych miastach w Polsce.
Kanga Kantor zarabia na opłatach sieciowych. Ich wartość jest stała i zawsze wynosi 1%.
W ofertach kantorów można znaleźć takie kryptowaluty, jak: Bitcoin, Ethereum, Link, USDC, czy USDC. Ponadto dostępne są stablecoiny: oPLN i oEUR, jak również tokeny popularnych projektów takich jak Metahero czy Everdome. W przyszłości można spodziewać się również innych popularnych kryptowalut i tokenów.
Kupno i sprzedaż kryptowalut w kantorze wygląda podobnie. Do realizacji transakcji potrzebna jest aplikacja Kanga Wallet (lub dostęp do platformy Kanga Exchange), w której użytkownik musi wygenerować kod potwierdzający transakcję. Cały proces jest niezwykle prosty i zwykle zajmuje ok. 60 sekund.
Na prowizję w kantorach Kanga składają się dwie wartości – 1% opłaty sieciowej i dodatkowy % prowizji partnera.
Wysokość prowizji uzależniona jest od właściciela kantoru. Przy czym ta, w myśl prokonsumenckiego charakteru prowadzenia działalności podlega negocjacjom.
Tak, można to zrobić . W każdym z Kantorów Kanga jest możliwość negocjowania prowizji, dodatkowo na naszym blogu i kanałach społecznościowych regularnie publikowane są kody rabatowe obniżające opłatę sieciową Kanga.
Transakcje w kantorach Kanga realizowane są w czasie rzeczywistym, zatem zapłatę za kryptowalutę otrzymasz od razu po przeprowadzeniu transakcji.
Tak. Aby dowiedzieć się, jakie warunki musisz spełnić, aby zostać partnerem Kanga skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila kantor@kanga.exchange lub telefonu: +48 58 573 33 37.
Aby dołączyć do sieci partnerskich Kantorów Kanga wystarczy, że dysponujesz wkładem gotówkowym i masz dostęp do internetu. Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-maila kantor@kanga.exchange lub telefonu: +48 58 573 33 37.
Tak, dzięki Kanga Exchange możesz zarówno kupić jak i sprzedać kryptowalutę w bankomacie. Aby skorzystać z usługi zadzwoń pod numer +48 58 573 33 36 lub skontaktuj się z nami na Telegramie @KangaBankomaty
Limit transakcji w bankomacie wynosi 1 tys. euro (4 tys. złotych).
Transakcje do 1 tys euro nie wymagają okazania dokumentu tożsamości, chyba że operator uzna inaczej.
Nie ma takiej możliwości. Transakcje w kantorach Kanga potwierdzane są przez użytkownika w aplikacji, co oznacza, że użytkownik na każdym etapie transakcji jest informowany o jej statusie.
Odrzucenie transakcji najczęściej wynika z błędu synchronizacji czasu na urządzeniach użytkownika i operatora. Dla przykładu – na laptopie pracownika kantoru systemowo występuje inna godzina niż na urządzeniu mobilnym klienta. Rozwiązaniem jest poprawa ustawień godzinowych na jednym z urządzeń.
Tak.
Tak, zgodnie z przepisami Ustawy o AML pracownik ma taką możliwość.
Tak, natomiast w takiej sytuacji operator transakcji ma prawo odmówić jej realizacji.
Ustawodawca nie wskazuje konkretnych wymogów w jaki sposób powinny przebiegać ten proces. W praktyce więc weryfikacja tożsamości w każdym kantorze może wyglądać inaczej, jednak najczęściej sprowadza się do zarejestrowania danych osobowych użytkownika na formularzu identyfikacyjnym.
Tak i można to zrobić w dwojaki sposób. W każdym z Kantorów Kanga jest możliwość negocjowania prowizji, dodatkowo na naszym blogu i kanałach społecznościowych regularnie publikowane są kody rabatowe obniżające opłatę sieciową Kanga.