Czym się różni transakcja w kantorze od transakcji na giełdzie?

Strona główna » Czym się różni transakcja w kantorze od transakcji na giełdzie?

Jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez członków społeczności krypto tyczy się tego, gdzie najlepiej kupić kryptowaluty? Najczęstsza odpowiedź brzmi: w stacjonarnym kantorze lub na internetowej giełdzie. Jednakże co bardziej dociekliwi mogą dopytać: czym różnią się transakcje w tych miejscach? Które zaoferuje korzystniejszą ofertę? Na te zagadnienia postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Finalny kurs zarówno waluty fiducjarnej (tradycyjnej), jak i cyfrowej jest przede wszystkim efektem działań czynników o charakterze politycznym i gospodarczym. Nie oznacza to jednak, że dana osoba pozbawiona jest sprawczości, jeśli chodzi o wpływ na cenę konkretnego aktywa. Wszystko sprowadza się do zorientowania w temacie i poznania specyfiki miejsc, w których możliwe jest zrealizowanie transakcji kryptowalutowej.

Kantor kryptowalut a giełda

Giełda kryptowalutowa jest często pierwszym wyborem, jeśli chodzi o platformę pozwalającą kupić kryptowaluty. Trudno się dziwić, gdy mówimy o wygodzie na kilku poziomach: transakcję można wykonać z dowolnego miejsca na świecie i to o każdej porze (co ciekawe, handel na tradycyjnych giełdach odbywa się wyłączonie w ustalonych godzinach i dniach), a sam proces jej realizacji jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy zarejestrować konto, zasilić je posiadaną walutą tradycyjną i wybrać preferowaną cyfrową.

Warto zaznaczyć, że użytkownik może dokonać zakupy przy pomocy pośredniego modelu sprzedaży. Wówczas składa on ofertę wskazującą, w której wybiera kryptowalutę, jej ilość i optymalną dla siebie cenę. Jeśli ta zostanie zaaprobowana, to można przejść do sedna.

Jak kształtowane są kursy kryptowalut na giełdzie? Najważniejsze jest zrozumienie, że giełda nie jest de facto bezpośrednim sprzedawcą walut, tylko podmiotem w tej sprzedaży pośredniczącym. Wszystkie transakcje przeprowadzane w jej obrębie są niczym innym, jak umowami zawieranymi między użytkownikami. Dlatego kurs nie jest determinowany przez platformę, a przez jej klientów właśnie. Nie oznacza to jednak, że giełda nie monitoruje kursu. Wręcz przeciwnie, dba o bezpieczny przebieg przewalutowań za sprawą systemu segregującego oferty i przekierowujące klientowi te, które na chwilę obecną najlepiej odpowiadają na jego zapytanie.

Czy warto kupić kryptowaluty w kantorze?

Istnieje spora grupa ludzi, którzy co prawda trzymają kryptowaluty na portfelu giełdowym, lecz jednocześnie nie posiadają konta internetowego w żadnym polskim banku. Ta postawa nawiązuje do opinii, którą autor tego artykułu usłyszał niedawno w Internecie. A brzmiała ona następująco:

“Jedną z ostatnich form wolności w dzisiejszych czasach jest gotówka”.

Zatem, gdzie kupić kryptowaluty za złotówki, gdy nie chcemy do tego celu posługiwać się “elektronicznymi pieniędzmi”? Rozwiązaniem są kantory kryptowalutowe!

W czasach wszechobecnej digitalizacji często dochodzi do bagatelizowania usług stacjonarnych. Oczywiście, deprecjonowanie giełd funkcjonujących online nie ma racji bytu, biorąc pod uwagę ich liczne zalety. Niemniej, kantor jak żadne inne miejsce zdaje się być odpowiednim miejscem dla osób, które liczą na wysokiej jakości usługę. Tym bardziej, że ich liczba na terenie Polski sukcesywnie się zwiększa, co widać m.in. za sprawą sieci kantorów Kanga.

Ludzie dopiero zaczynający swoją przygodę z kryptowalutami mogą mieć problem z obsługą giełdy, niezależnie od zaimplementowanych tam ułatwień obsługi. Co gorsza, supportem jest zazwyczaj zautomatyzowany bot, posiadający odpowiedzi jedynie na część z góry ustalonych pytań. Odwiedzając kantor mamy do czynienia z fizycznym pracownikiem, który pomoże klientowi zrealizować transakcję do początku do końca. Dodatkowo, taka wizyta może stać się przyczynkiem do rozmowy na temat branży krypto i uzyskania cennych informacji odnośnie jej aktualnego stanu.

Co jednak z kwestią wysokości kursów? To, jakie ceny będą obowiązywać w danym kantorze, zależy od jednego organu regulującego – czyli właściciela. Działa to w następujący sposób: gdy klient kupuje kryptowalutę w kantorze, to giełda kryptowalut dystrybuuje je kantorowi, pobierając za to prowizję. Ta w połączeniu z kwotami podanymi przez giełdę kształtuje kursy walut cyfrowych w przypadku kantorów właśnie.

Gdzie najlepiej kupić kryptowaluty?

To, z jakiej usługi skorzystamy, aby kupić kryptowaluty będzie tylko i wyłącznie indywidualną preferencją. Niemniej warto być świadomym zalet oferowanych zarówno przez giełdy kryptowalut, jak i kantory. Tylko w takiej sytuacji możemy być pewni, że przeprowadzona transakcja będzie dla nas korzystna.

Dziękujemy za lekturę! Dla pierwszych 10 osób, które tu dotarły i wykonają w kantorze transakcję podając kod „JESIEN” obniży on jej wartość o 0,5%!

Najnowsze wpisy
Najnowsze wpisy
kanga-blog-post-img-Black Friday w Kanga Kantor!
kanga-blog-post-img-Jak technologia blockchain może wpłynąć na branżę HR?
kanga-blog-post-img-Dlaczego kryptowaluty są tak ważne dla Nigerii?