Strona główna » Czym jest Everdome?

Jeszcze kilka lat temu koncepcja metaverse była wyłącznie predykcją tego, jak w nieokreślonej przyszłości mogłaby wyglądać kolejna iteracja Internetu. Za to dziś dostęp do „rozszerzonej rzeczywistości”, dedykowałej właśnie inwencji użytkowników i stanowiącej plac zabaw dla ich kreatywności, staje się faktem. Taką właśnie przestrzeń oferuje Everdome!

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu „Czym jest…?”, w której omawiamy waluty cyfrowe dostępne w punktach Kanga Kantor. Tym razem czas opowiedzieć o Everdome (DOME). Zapraszamy do lektury!

Co to Everdome?

Everdome to wirtualna przestrzeń (metaverse), w której użytkownicy mogą tworzyć i udostępniać różnego rodzaju treści, takie jak teksty, obrazy, filmy czy nagrania dźwiękowe. Platforma ta działa w podobny sposób do popularnych serwisów internetowych, takich jak Facebook (a uściślając – Meta), ale jednocześnie oferuje szersze możliwości i jest przeznaczona dla większego grona odbiorców. Metaverse ten funkcjonuje jako element ekosystemu Metahero.

Mowa tu o ludziach chcących przede wszystkim dzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami i doświadczeniami z innymi użytkownikami. Można go również wykorzystać jako narzędzie do nauki i rozwoju. Wszystko to w oparciu o decentralizację, technologię blockchain i wykorzystanie walut cyfrowych jako środka płatności.

Nadrzedną ideą stojącą za Everdome jest „stworzenie najbardziej realistycznego metaversu, która połączy marki z ludźmi – wszystko z zamiarem zbudowania kompletnego doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej”.

Jak funkcjonuje Everdome?

Funkcjonalność metaverse Everdome objawia się na następujących polach:

Własność ziemi – użytkownicy otrzymują możliwość nabycia wirutalnej ziemii na terenie Everdome City w ramach inwestycji. Przestrzeń tą można wykorzystać w charakterze obszaru do angażowania publiczności, angażowania metaeventów itd.;

Zaangażowanie w rozwój – współpraca na linii developerzy-właściciele ziemscy pomaga tym pierwszym w optymalnym rozwijaniu całego projektu w taki sposób, aby ten faktycznie angażował użytkowników;

Rynki – rozwiązania dostarczane przez Everdome ułatwiają tworzenie rynków w świecie rzeczywistym. Takie rynki oferują potencjalnym konsumentom unikalne produkty i usługi cyfrowe;

Reklama – metaverse wprowadza innowacyjne metody reklamy, stanowiace integralny element obcowania z rozszerzoną rzeczywistością. Pozwala to firmom i markom na eksperymentowanie w ramach dostępnej przestrzeni i zaskakiwanie użytkowników;

Uczestnictwo w wydarzeniach – wydarzenia odbywające się w metaversie stanowią odmienne doświadczenie i stanowią krok naprzód w przypadku „tradycyjnych” eventów online.

Kryptowaluta Everdome – czyli token DOME

DOME token to cyfrowa waluta, która jest używana w ramach platformy Everdome. Token ten służy do dokonywania płatności za różnego rodzaju produkty i usługi oferowane przez firmy i przedsiębiorstwa działające w ramach Everdome. Jak mawiają sami twórcy, DOME jest siłą napędową całego projektu.

Token DOME jest oparty na technologii blockchain, co oznacza, że jest on bezpieczny i niepodatny na fałszerstwa. Jest to także waluta, która charakteryzuje się dużą płynnością, co umożliwia łatwe i szybkie dokonywanie transakcji między użytkownikami.

DOME może zostać wykorzystany do m.in. następujących celów:

zakupu ziemi w Everdome City;

wynajmu działek w Everdome City;

zakupu przedmiotów w świecie rzeczywistym na rynku Everdome;

kupna biletów na wydarzenia organizowane w metaversie.

Dziękujemy za zapoznanie się z artykułem! Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego bloga kantorowego dla najnowszych wieści ze świata kryptowalut!


Najnowsze wpisyNajnowsze wpisy