Strategia DCA (Dollar-Cost Averaging) - Jak sprawdza się podczas inwestycji w kryptowaluty?

Strona główna » Strategia DCA (Dollar-Cost Averaging) – Jak sprawdza się podczas inwestycji w kryptowaluty?

Wielu początkujących entuzjastów kryptowalut po prostu zaczyna inwestować w kryptowaluty bez żadnej strategii. Niemniej posiadanie plan inwestycyjnego i strategii sprawi, że użytkownik staje się mniej podatny na znaczne wahania cen na rynku kryptograficznym.

Dla każdego inwestora ta strategia inwestycyjna może być inna. Najczęściej zależna jest od celów finansowych danej osoby. Jedną z popularniejszych metod inwestycyjnych w przypadku walut cyfrowych jest DCA. Wszystko z powodu relatywnie prostych reguł, jakimi rządzi się to rozwiązanie.

Strategia DCA – na czym polega?

DCA to strategia stosowana do inwestowania w aktywa. Możesz wykorzystać tę strategię jako strategię inwestycyjną w kryptowaluty, ale także w akcje, towary lub obligacje. Innymi słowy, produkt inwestycyjny w tym konkretnym przypadku nie ma znaczenia.

DCA polega na zainwestowaniu określonej kwoty pieniędzy w z góry określony składnik aktywów i w ustalonym czasie. Oczekiwanie związane ze strategią DCA polega na tym, że cena instrumentu bazowego będzie rosła w czasie. Kupując okresowo, inwestujesz, gdy cena jest wysoka lub niska. Wszystkie te zakupy skutkują jedną średnią ceną zakupu, która powinna być niższa niż wartość środka trwałego.

Dollar-Cost Averaging – kto powinien z tego skorzystać?

Strategia inwestycyjna polegająca na uśrednianiu kosztów w dolarach może być stosowana przez każdego inwestora, który chce skorzystać z jej zalet, które obejmują potencjalnie niższy średni koszt, automatyczne inwestowanie w regularnych odstępach czasu oraz metodę uwalniającą ich od stresu związanego z posiadaniem do podejmowania decyzji zakupowych pod presją, gdy rynek jest niestabilny.

Uśrednianie kosztu w dolarach może być szczególnie przydatne dla początkujących inwestorów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia ani wiedzy, aby ocenić najbardziej dogodny moment na zakup.

Może to być również niezawodna strategia dla inwestorów długoterminowych, którzy są zobowiązani do regularnego inwestowania, ale nie mają czasu ani ochoty na obserwowanie rynku i terminowe składanie zleceń.

Jednak uśrednianie kosztów w dolarach nie jest dla wszystkich. Niekoniecznie jest to odpowiednie dla tych okresów inwestowania, kiedy ceny mają stały trend w jednym lub drugim kierunku. Podejmując decyzję o zastosowaniu uśredniania kosztów w dolarach, należy wziąć pod uwagę swoje perspektywy inwestycyjne oraz szerszy rynek.

Czym jest uśrednianie ceny zakupu akcji?

Doskonałym przykładem długoterminowego uśredniania kosztów w dolarach jest jego wykorzystanie w planach 401(k), w które pracownicy inwestują regularnie, niezależnie od ceny inwestycji.

Dzięki planowi 401(k) pracownicy mogą wybrać kwotę, którą chcą wpłacić, a także inwestycje oferowane przez plan, w które chcą zainwestować. Następnie inwestycje są dokonywane automatycznie w każdym okresie rozliczeniowym. W zależności od rynków pracownicy mogą zobaczyć większą lub mniejszą liczbę papierów wartościowych dodanych do ich kont.

Uśrednianie kosztów w dolarach może być również stosowane poza planami 401 (k). Na przykład inwestorzy mogą go używać do dokonywania regularnych zakupów funduszy inwestycyjnych lub indeksowych, czy to na innym korzystnym podatkowo koncie, takim jak tradycyjne konto IRA, czy też podlegające opodatkowaniu konto maklerskie.

Uśrednianie kosztu dolara jest jedną z najlepszych strategii dla początkujących inwestorów, którzy chcą handlować funduszami ETF. Ponadto wiele planów reinwestycji dywidend umożliwia inwestorom dokonywanie regularnych zakupów po średnim koszcie dolara.

Czym jest uśrednianie ceny zakupu towaru?

Należy zauważyć, że uśrednianie kosztów w dolarach dobrze sprawdza się jako metoda kupowania inwestycji w określonym okresie czasu, kiedy cena waha się w górę i w dół. Jeśli cena stale rośnie, ci, którzy stosują uśrednianie kosztów w dolarach, kupują mniej akcji. Jeśli spada w sposób ciągły, mogą kontynuować zakupy, kiedy powinni być na uboczu.

Strategia nie może więc chronić inwestorów przed ryzykiem spadku cen rynkowych. Podobnie jak perspektywa wielu długoterminowych inwestorów, strategia zakłada, że ceny, choć czasami spadają, ostatecznie wzrosną.

Używanie tej strategii do kupowania pojedynczych akcji bez badania szczegółów firmy może również okazać się szkodliwe. Dzieje się tak dlatego, że inwestor może nadal kupować więcej akcji, podczas gdy w przeciwnym razie przestałby kupować lub zamknąć pozycję.

Dla mniej poinformowanych inwestorów strategia jest znacznie mniej ryzykowna, gdy jest używana do kupowania funduszy indeksowych, a nie pojedynczych akcji.

Inwestorzy stosujący strategię uśredniania kosztów w dolarach będą generalnie obniżać podstawę kosztową inwestycji w miarę upływu czasu. Niższa podstawa kosztowa doprowadzi do mniejszych strat na inwestycjach, których cena spada, i generuje większe zyski na inwestycjach, których cena rośnie.

Najnowsze wpisy
Najnowsze wpisy
kanga-blog-post-img-Najpopularniejsze kryptowaluty do Wymiany w kantorach?
kanga-blog-post-img-Odkryj świat Kanga VIP – bezpieczne transakcje kryptowalutowe
kanga-blog-post-img-Black Friday w Kanga Kantor!