Najpopularniejsze kryptowaluty do Wymiany w kantorach?

Strona główna » Najpopularniejsze kryptowaluty do Wymiany w kantorach?

Gdy inwestujesz w kryptowaluty, w pewnym momencie staniesz przed potrzebą wymiany ich na waluty tradycyjne. Jeśli odpowiada Tobie opcja przelewu na konto bankowe, wybierzesz zapewne rozwiązanie jak np. GoCash, jeśli jednak zależy Ci, na otrzymaniu gotówki będziesz poszukiwał bardziej tradycyjnego rozwiązania. Kanga Kantor pozwala na szybką i bezpieczną wymianę walut cyfrowych na waluty fiducjarne w formie papierowej. 🙂

Jednak jakie są najpopularniejsze wymieniane waluty? Zapraszamy do artykułu.

BITCOIN (BTC)

Bitcoin, uruchomiony w 2009 roku przez anonimową osobę lub grupę osób pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, jest pierwszą i najbardziej znaną kryptowalutą. Oparta na technologii blockchain, pozwala na bezpieczne i anonimowe transakcje bez pośredników. Jego głównym celem jest działanie jako zdecentralizowana waluta cyfrowa na globalną skalę.

ETHEREUM (ETH)

Ethereum, zapoczątkowane w 2015 przez Vitalika Buterina, jest otwartoźródłową platformą blockchain, która umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i inteligentnych kontraktów. ETH jest walutą używaną na platformie do realizacji transakcji i operacji obliczeniowych.

USDT (TETHER)

USDT, wprowadzony w 2014 roku, jest stablecoinem, czyli kryptowalutą o wartości powiązanej z walutą fiducjarną, w tym przypadku z dolarem amerykańskim. Ma na celu połączenie najlepszych cech kryptowalut, takich jak szybkość i bezpieczeństwo transakcji, ze stabilną wartością dolara, zapewniając łatwość użytkowania i przewidywalność.

USDC

USDC, to także stablecoin, został wprowadzony w 2018 roku przez konsorcjum CENTRE, założone przez Circle i Coinbase. Podobnie jak USDT, USDC jest zabezpieczony dolarowymi rezerwami, co oznacza, że każdy token odpowiada wartości jednego dolara amerykańskiego, co zapewnia stabilność cen.

KANGA COIN (KNG)

Kanga Coin jest tokenem rodzimym ekosystemu Kanga Exchange, platformy wymiany kryptowalut. KNG służy do różnych funkcji wewnątrz platformy, w tym opłat transakcyjnych, nagród i uczestnictwa w specjalnych projektach. Ekosystem Kanga promuje innowacje finansowe i integrację kryptowalut z codziennymi finansami.

OMEGA PLN (oPLN)

Omega PLN (oPLN) to token zabezpieczony polskim złotym, który umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji i oszczędzanie w stabilnej cyfrowej formie odpowiadającej Polskiej złotówce (PLN). Działa na blockchainie i zapewnia szybkie, bezpieczne oraz tanie transakcje, będąc alternatywą dla tradycyjnych form pieniądza.

OMEGA EURO (oEUR)

Podobnie jak oPLN, Omega Euro (oEUR) jest stablecoinem, którego wartość jest powiązana z euro. Umożliwia to użytkownikom korzystanie z zalet kryptowalut, takich jak szybkość i bezpieczeństwo transakcji, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności wartości względem euro.

CHAINLINK (LINK)

Chainlink (LINK) jest zdecentralizowaną siecią oracle, która umożliwia inteligentnym kontraktom na blockchainie bezpieczne korzystanie z danych zewnętrznych, płatności i innych wejść API. Dzięki temu LINK odgrywa kluczową rolę w łączeniu zdecentralizowanego świata blockchain z rzeczywistymi danymi i zasobami.

Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) to zdecentralizowana sieć blockchain, która kładzie nacisk na skalowalność, bezpieczeństwo i decentralizację. Używa unikalnego algorytmu konsensusu zwanego Pure Proof of Stake (PPoS), który pozwala na szybkie i bezpieczne transakcje przy minimalnych kosztach.

Polygon (MATIC)

MATIC jest platformą dla Ethereum ułatwiającą skalowanie i rozwój infrastruktury. Umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji z większą prędkością, poprzez wykorzystanie sieci drugiej warstwy, co pozwala na znaczne zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów transakcji na głównej sieci Ethereum. Polygon oferuje narzędzia do tworzenia połączonych sieci blockchain, które mogą współpracować, zapewniając elastyczność i skalowalność dla developerów aplikacji.

Podsumowanie

W kantorze kryptowalutowym można śmiało wymienić wiele walut, niezależnie od tego co preferujesz. Masz wiele opcji wypłat: Kanga Kantor, Kanga locals lub wypłatę w każdym bankomacie z pomocą blika. 

Najnowsze wpisy
Najnowsze wpisy
kanga-blog-post-img-Najpopularniejsze kryptowaluty do Wymiany w kantorach?
kanga-blog-post-img-Odkryj świat Kanga VIP – bezpieczne transakcje kryptowalutowe
kanga-blog-post-img-Black Friday w Kanga Kantor!