Kanga Local i Kanga Kantor – jeden i drugi model aktywności mają między sobą zasadnicze różnice. Obie jednak mogą cechować się mobilnością i pobierają “nagrodę” zgodnie z tymi samymi zasadami (patrz niżej).
Pozwólcie zatem, że przedstawimy Wam zasady działania jako Kanga Local oraz jako Kanga Kantor!
Kanga Local* pozwala na kupno i sprzedaż kryptowalut do i od osób fizycznych przy wykorzystaniu gotówki. Użytkownicy Kanga Local zyskują dostęp do systemu OTC po potwierdzeniu zapoznania się z regulaminem, podobnie jak np. użytkownicy giełdy.
Kanga Kantor** jest natomiast usługą przeznaczoną dla firm (spółek i jdg), z czym naturalnie wiążą się nieco inne wymogi współpracy. W tym przypadku podmiot prowadzący działalność świadczy tzw. usługi z zakresu wymiany walut cyfrowych. W razie potrzeby nasi specjaliści gotowi są je przedstawić; w tym celu można się z nimi skontaktować mailowo: kantor@kanga.exchange
W kwestii wspomnianych już we wstępie nagrody warto nadmienić, że w przypadku obu omawianych tu usług pobierany jest 1% wartości transakcji jako tzw. opłata sieciowa. Do tego doliczana jest pozostała część jej wartości ustalona przez operatora, z którym dokonuje się wymiany. To dobra okazja, aby ćwiczyć swoje umiejętności negocjacyjne.
Łatwemu i sprawnemu znalezieniu użytkowników Kanga Local oraz Kantorów stacjonarnych w konkretnej miejscowości służy specjalne okienko wyszukiwania. Wystarczy wpisać w nie nazwę miasta, w którym najwygodniej byłoby nam dokonać wymiany walut – od razu wyświetlają się wszystkie dostępne możliwości. Pod okienkiem wyszukiwania znaleźć też można interaktywną mapę. Po kliknięciu na wybraną “wbitą w nią” pinezkę wyświetlają się godziny dostępności i dane kontaktowe punktu wymiany walut lub osoby działającej jako Kanga Local. Zielone pinezki symbolizują Kangę Local, zaś pomarańczowe – kantory stacjonarne. Zarówno użytkownik Kanga Local, jak i kantorowiec może okazać się mobilny! Jeśli więc masz problem z dojazdem do niego, skorzystaj z podanego numeru telefonu i omów z nim szczegóły spotkania.
Dla wzrokowców w poniższej tabeli przedstawiamy krótkie podsumowanie tematu:
*Osoba fizyczna dokonująca transakcji wymiany kryptowaluty za gotówkę, nie w ramach działalności gospodarczej.
**Zgodnie z przepisami w kantorach stacjonarnych:
– transakcji do 1000 euro można w naszych kantorach dokonać bez weryfikacji tożsamości (KYC), chyba że wystąpi tzw. stały stosunek gospodarczy (czyli dana osoba jest Twoim częstym i tym samym stałym Klientem) lub pomimo braku przekroczenia progu 1000 euro dochodzi do podejrzenia co do transakcji i tym samym możliwości prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.
– transakcje ponad 15 tys. euro wiążą się z wymogiem zgłoszenia transakcji do GIIF