Strona główna » Jak działają przelewy wewnętrzne w Kanga Exchange?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym panuje zarówno atmosfera ekscytacji, jak i niepokoju. Wszystko z powodu nakładu pracy potrzebnego do zorganizowania całego przedsięwzięcia. Oczywiście, sytuacja ta wpływa również na nasz domowy budżet. Jak dużym ułatwieniem w takim przypadku jest możliwość realizowania błyskawicznych przelewów pieniężnych między członkami rodziny, czy przyjaciółmi? I to niezależnie od lokalizacji?

Tym samym zanika potrzeba przejmowania się sesjami przychodzącymi i wychodzącymi obowiązujących w poszczególnych tradycyjnych bankach. Co ważne, te funkcjonują również w przypadku przedsiębiorstw realizujących usługi przekazów pieniężnych.

Przelew wewnętrzny – na czym polega?

Przelew wewnętrzny jest specjalnym rodzajem wypłaty. Dzięki niej dany użytkownik Kanga Exchange posiadający środki na giełdzie Kanga Exchange może przesłać innemu użytkownikowi środki z puli posiadanych kryptowalut. Transakcja odbywa się natychmiastowo (nie jest obsługiwana przez blockchain, a realizuje ją giełda) i jest w pełni darmowa! 

Warto nadmienić, że przelew można wysłać osobie nieposiadającej konta. Po dodaniu jej adresu e-mail system automatycznie wytworzy przypisany do niego. Gdy użytkownik otrzyma wiadomość informującą o zleceniu przelewu, musi on wyrazić zgodę na otrzymanie środków klikając w button załączony w e-mailu. Voila!

Aby uzyskać dostęp do narzędzi giełdowych, można:

zalogować się na konto do Kanga Exchange z poziomu przeglądarki;

– zainstalować dedykowaną aplikację Kanga Wallet, będącą mobilnym portfelem giełdowym.

Jak wygląda procedura realizacji przelewu wewnętrznego?

W przypadku wersji przeglądarkowej proces realizacji przelewu wewnętrznego odbywa się następująco:

1. Logujemy się na konto Kanga Exchange

2. Przechodzimy do sekcji “Portfel”

3. Po lewej stronie interfejsu klikamy w “Wypłata”

4. Wybieramy, którą posiadaną kryptowalutę chcemy przesłać

5. W wyświetlonej sekcji “Przelew wewnętrzny” podajemy adres e-mail odbiorcy przelewu i jego kwotę

6. Po kliknięciu przycisku “Dalej” pojawi się okno modalne z podsumowaniem transakcji. Gdy wszystko się zgadza, ponownie klikamy “Dalej”

7. Odbieramy wiadomość e-mail z linkiem. Kliknięcie w niego potwierdzi zlecenie przelewu

Procedura ta w przypadku portfela Kanga Wallet odbywa się niemal identycznie:

1. Logujemy się do aplikacji na telefonie

2. W sekcji “Portfel” klikamy w “WYPŁATA”

3. Aplikacja rozdziela posiadane kryptowaluty na “WALUTY GŁÓWNE” i “TOKENY PERSONALNE”, podczas gdy wersja przeglądarkowa zbiera je w jedną pulę

4. Po wybraniu aktywa do przelewu przechodzimy do zakładki “KANGA EXCHANGE”

5. Podajemy dane do transakcji, czyli ponownie adres e-mail odbiorcy i wysokość wypłaty

6. W oknie modalnym po ponownym sprawdzeniu szczegółów klikamy w button “WYŚLIJ”

7. Potwierdzamy zlecenie przelewu w odebranej wiadomości e-mail zawierającej link

I gotowe! Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy takie rozwiązanie ułatwia funkcjonowanie w tak intensywnym okresie świątecznym. Szczególnie że przelewy wewnętrzne są realizowane natychmiastowo, 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Mowa tu zarówno o transakcjach krajowych, jak i międzynarodowych. Przesłanie środków za pośrednictwem banków czy przekazów pieniężnych online wiąże się z określonym czasem oczekiwania i, co gorsza opłatami — te są determinowane m.in. przez obowiązujące kursy wymiany walut.


Najnowsze wpisyNajnowsze wpisy