Gdzie najbezpieczniej kupić kryptowaluty?

Wiele mówi się o tym, że obracanie kryptoaktywami wiąże się z określonym ryzykiem. Ma to m.in. związek z licznymi oszustwami i cyberprzestępczością, której potencjalnymi ofiarami są zarówno nowi, jak i doświadczeni inwestorzy. Nie oznacza to jednak, że nie można zabezpieczyć się przed potencjalną stratą finansową. Wystarczy wiedzieć, gdzie kupować kryptowaluty!

Dzięki podjęciu odpowiednich kroków zachowamy dostateczną ostrożność przy zakupie kryptowalut. Przeanalizujmy, o czym warto pamiętać, aby jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze.

Gdzie kupić kryptowaluty? Najlepiej na giełdzie!

Optymalnym miejscem do zakupu walut cyfrowych jest giełda kryptowalutowa. Wybranie tej właściwej powinno być poprzedzone analizą dostępnych platform tego typu. Kluczowe jest znalezienie takiej cieszącej się solidną reputacją wśród społeczności kryptowalutowej.

Rozsądnie jest patrzeć tylko na giełdy, które akceptują użytkowników spełniających wymagania KYC i AML. Każdy z tych wymogów pomaga zapobiegać praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Jeśli giełda jest zgodna z tymi przepisami, prawdopodobnie trafiliśmy do odpowiedniego miejsca.

Aby się zarejestrować, należy podać prywatne informacje, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i adres pocztowy. Dane te pomagają spełnić wymagania KYC, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo w Internecie, ale oznaczają również utratę części prywatności w celu spełnienia tych żądań.

Zaleca się równie zapoznanie z recenzjami innych osób. Wychodzimy bowiem z założenia, że negatywnie przeprowadzona transakcja znajdzie swoje odzwierciedlenie w recenzji zawiedzionego użytkownika. Sztuczka polega na przeczytaniu wystarczająco zróżnicowanych opinii, aby można byłoby zorientować się w zaletach i wadach potencjalnej giełdy.

Portfel na kryptowaluty – jaki wybrać?

Po wybraniu optymalnej giełdy, należy wybrać portfel na kryptowaluty. Na rynku dostępne są portfele w wersji online i offline. Współdziałają one z siecią blockchain, a każdy z nich będzie miał swój klucz prywatny (nigdy nie należy go udostępniać) oraz publiczny adres do transakcji, który można się “podzielić”. Klucze prywatne umożliwiają dostęp do portfela w celu dokonywania zakupów, wysyłania przelewów do innych osób lub przenoszenia go na giełdy. Publiczny adres blockchain umożliwia odbieranie transakcji.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na portfel zimny lub gorący.

Portfele zimne działają w trybie offline. Są uważane za najbardziej bezpieczne i niosą ze sobą najmniejsze ryzyko inwestycji. Szczególnie ceni się je wśród inwestorów długoterminowych, którzy chcą “przytrzymać” kryptowalutę i wierzą w jej rosnąca wartość.

Można je traktować jak sejfy, skarbce lub skrytki depozytowe. Przechowuje się w nich dużo pieniędzy lub kosztowności w bezpieczny sposób, ale ich “wyciągnięcie” może zająć trochę czasu i wysiłku.

Ciepłe portfele są przeznaczone zarówno dla aktywnych entuzjastów kryptowalut, jak i zwykłych traderów. Łączą się z Internetem i ich przeznaczeniem jest ułatwienie obrotów kryptoaktywami.

Podczas gdy portfel mobilny świetnie nadaje się do codziennego handlu lub transakcji, portfel offline jest lepszy do przechowywania dużych ilości pieniędzy. Jedynym wyzwaniem związanym z posiadaniem wielu portfeli jest upewnienie się, że każdy z nich jest odpowiednio zarządzany i zabezpieczony. Może w tym pomóc dedykowany menedżer haseł.

Priorytetem dla każdego użytkownika będzie ustanowienie dostatecznie silnego hasła do logowania się na portfel giełdowy. Prócz tego należy dodatkowo go zabezpieczyć przy pomocy uwierzytelnienia dwuskładnikowego na giełdach kryptowalutowych.

Jak za to wygląda tworzenie kopii zapasowej portfela? W tym celu wystarczy stworzyć frazę odzyskiwania składającą się z szeregu unikalnych słów. W większości przypadków jest to jednocześnie wymóg niezbędny do pomyślnego założenia portfela, który w momencie utraty dostępu użytkownika pomoże w odzyskaniu wygenerowanych środków.

Kupno kryptowalut a brak środków inwestycyjnych

Jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty, nie powinno się wydawać pieniędzy, na których utratę nie można sobie pozwolić.

Ponieważ rynek charakteryzują się niestabilnością, kluczowe jest zachowanie ostrożności. Szczególnie, gdy dopiero zaczynamy kupować pierwsze kryptowaluty. Gdy zaznajomimy się z branżą i procesem inwestycyjnym, możemy przeznaczyć  więcej środków.

Dziękujemy za zapoznanie się z artykułem! Dla pierwszych 10 osób, które tu dotarły i wykonają w kantorze transakcję podając kod LATO obniży jej wartość o 0,5%

Najnowsze wpisy
Najnowsze wpisy
kanga-blog-post-img-Jak rozpoznać wiarygodny kantor kryptowalutowy?
kanga-blog-post-img-Bezpieczne przechowywanie kryptowalut – jak zadbać o swoje cyfrowe aktywa?
kanga-blog-post-img-Porównanie opłat i prowizji w kantorach kryptowalutowych a giełdach – gdzie warto wymieniać?