Czym jest KNG?

Strona główna » Czym jest KNG?

W obrębie rynku krypto można znaleźć tokeny o charakterze udziałowym, pożyczkowym, czy użytkowym. Ich emisja może odbywać się zarówno dla osoby (tokeny personalne), jak i dla podmiotu – projektu, firmy, czy nawet rzeczy (np. dzieła sztuki). Jak sytuacja wygląda w przypadku tokena KNG od Kanga Exchange?

Token KNG – czym jest?

KNG to użytkowy token wykorzystywany do rozliczeń operacji na Kanga Exchange. Są to nie tylko operacje na giełdzie – dostarczamy na rynek szereg innych usług, m.in. usługa wymiany kryptowalut w kantorach stacjonarnych, launchpad, czy bramka płatności Kanga Pay. Wszystkie opłaty za skorzystanie z wymienionych usług pobierane są w tokenie KNG i jest to jedyny akceptowany przez Kanga środek płatniczy.

Początki tokena KNG

Oficjalna część IEO Kanga Exchange rozpoczęła się 11 listopada 2019 roku. Wcześniej odbyło się kilka rund inwestycyjnych, podczas których zaproszeni inwestorzy mogli kupić tokeny KNG i udziały w spółce matce całego projektu. Dnia 1 marca 2021 nastąpiło otwarcie rynku dla naszego tokenu, umożliwiając jego kupno i sprzedaż za pośrednictwem giełdy Kanga Exchange, Uniswap i Sushiswap.

Jak wygląda płynność tokena KNG?

Wartość tokena giełdowego oparta jest o prawo popytu i podaży zdeterminowanych płynnością. Skupującymi token KNG nie tylko są ludzie, ale i sama giełda, która poprzez automatyczny konwerter skupuje KNG z rynku KNG/oPLN za wszystkie przychody. Następnie przekazuje je na staking, tym samym stając się częściowym uczestnikiem puli. Wyemitowana ilość to 21 000 000 KNG. Poza limitem ilości KNG, zespół również zablokował uwolnienie wszystkich tokenów w krótkim czasie rozkładając ten proces na kilka lat. Zatem zgodnie z prawami ekonomii wzrost wartości tokena jest wymuszony poprzez ograniczoną podaż.

Token KNG stwarza również możliwość generowania dochodu pasywnego. Na giełdzie użytkownicy mogą znaleźć opcję stakingu, którego możliwości są rozszerzone dla członków społeczności stakujących token KNG. Osoby będące posiadaczami KNG mają możliwość zamrożenia części lub wszystkich tokenów, generując tym samym codzienny dochód pasywny. Co więcej, staking posiada specjalny system autotransferu, dzięki czemu dzienne nagrody są powiększane o bonus rosnący każdego dnia.

Stake’ujący KNG otrzymują dostęp do specjalnej funkcjonalności realnie wpływającej na oszczędzanie podczas przeprowadzania transakcji na giełdzie Kanga Exchange. Opcja niższych stawek przeznaczona jest dla makerów (osób, których zlecenie trafia do orderbooka). Proces wygląda następująco: maker deponuje określoną ilość KNG na staking, następnie aktywuje autotransfer i uzyskuje co najmniej 10% bonusu i może się cieszyć niższą opłatą sieciową za handel na giełdzie. 

Czym są pakiety aukcyjne Kanga Priority Pass?

Pakiety aukcyjne Kanga Priority Pass, przygotowano dla najbardziej zaangażowanych członków społeczności wokół Kanga Exchange. Te gwarantowały zwycięzcom licytacji udział w IEO.

W związku ze sprzedażą tokenów na IEO, emitent danego IEO miał możliwość udostępnienia części tokenów z danej puli tych przeznaczonych do sprzedaży w danym listingu do licytacji. Osobie, której udało się wygrać na licytacji przysługiwało tym samym prawo do uczestnictwa w nabyciu tokenów w liczbie równej ilości zawartej w wylicytowanym pakiecie.

Pakiety zawierały ilość tokenów mniejszą niż maksymalna dostępność na osobę w danym IEO. Przykładowo, gdy użytkownik planował w ciągu całego IEO nabyć 1000 tokenów, to pakiet aukcyjny będzie zawierał ich 500. Jeśli udało mu się wygrać (a w danym IEO maksymalna ilość tokenów przypadająca na pojedynczego użytkownika wynosiła 1000 tokenów, zyskuje tym samym możliwość dokupienia kolejnych 500. Wszystko po to, aby suma zakupionych przez niego KNG wynosiła tyle samo, ile przysługuje danej osobie w danym listingu. 

Do licytowania pakietów IEO mogli przystąpić zarówno posiadacze KNG na portfelach Kangi, jak i użytkownicy stakingu, czyli hodlerzy KNG. Dedykowany pakiet dla hodlerów był oznaczony emblematem w postaci naklejki KNG.

Decyzja, czy dany użytkownik będzie kwalifikować się do licytacji, była zależna od następujących kryteriów:

– wysokości posiadanego autozasilania na stakingu KNG, np. min. 3%;

– sumy bonusu uzyskanego przez użytkownika na stakingu KNG z ostatnich 30 dni, np. min. 1 KNG.

W momencie, w którym użytkownik zdecydował się na licytowanie kilku pakietów, po zakończeniu tych licytacji system weryfikował, czy udało mu się wygrać więcej, niż jedną licytację. Jeśli tak, to otrzymywał  on nagrodę pochodzącą z większego pakietu, a ta z mniejszego przypadała na pierwszą osobę z listy rezerwowej, której nie udało się zdobyć nagrody. 

IEO KNG – co warto o nim wiedzieć?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że IEO (Initial Coin Offering) organizowane przez Kangę było czymś unikatowym. Dlaczego? Ponieważ celem zbiórki nie było zebranie funduszy na potrzeby dalszego rozwiania giełdy — te mają zostać przeznaczone do przeprowadzenia buybacka. Co ważne, inicjatywa ta jest pierwszą tego typu w przypadku europejskich giełd kryptowalutowch. Kanga Exchange przeznaczy minimum 5 milionów złotych na buyback tokenów — pierwsza połowa, czyli 2,5 miliona przekazana będzie na potrzeby stakingu tokena KNG (co oznacza dodatkową nagrodę dla stake’ujących), a druga zostanie spalona! Tym samym KNG stanie się tokenem deflacyjnym. 

IEO tokenów KNG miało miejsce 29 listopada o godzinie 13:00 na giełdzie Kanga Exchange. W trakcie wydarzenia cena KNG wynosiła 50% ceny rynkowej z dnia 26.11.2022 roku – 2 USDT. 

Tokeny zakupione w trakcie aukcji zostaną uwolnione po upływie 365 dni. To rozwiązanie pozwoli na wyeliminowanie dumpu (sytuacji, gdy masowa sprzedaż KNG doprowadza do gwałtownego spadku ceny tokena). Dojdzie również do vestingu, czyli codziennego uwalniania uwalniania tokenów przez 100 dni, które wejdą w skład puli stakingowej dla użytkowników. 

Dla zachowania pełnej swobody rynku, zakupy były prowadzone o losowych porach dnia za losowo podaną kwotę.

KNG przyczynia się do dynamicznego rozwoju giełdy Kanga Exchange, zapewniając jej użytkownikom dostęp do innowacyjnych rozwiązań i narzędzi. Wszystko po to, aby sukcesywnie adaptować kryptowaluty do realiów życia codziennego.

Najnowsze wpisy
Najnowsze wpisy
kanga-blog-post-img-Najpopularniejsze kryptowaluty do Wymiany w kantorach?
kanga-blog-post-img-Odkryj świat Kanga VIP – bezpieczne transakcje kryptowalutowe
kanga-blog-post-img-Black Friday w Kanga Kantor!