Czy kryptowaluty zrewolucjonizują branżę gier komputerowych?

Technologia blockchain systematycznie i sukcesywnie adoptuje się do naszej rzeczywistości. Można stwierdzić, że wypełnia ona lukę wcześniej niedostępnego narzędzia do rozwiązywania problemów istniejących w klasycznym systemie kasowym. Jednocześnie blochchain nie jest jedynie domeną rynku finansowego, ponieważ występuje też w innych dziedzinach gospodarczych. Szczególnie interesujące jest obserwowanie jego wpływu na produkcję gier komputerowych, czyli aktualnie najbardziej dochodowego biznesu na świecie. Czy fuzja kryptowalut z gamingiem faktycznie przyniesie rewolucję branży elektronicznej rozrywki?

Kryptowaluty a bardziej spersonalizowane i immersyjne doświadczenie growe

Konkurencyjność w gamedevie nieustannie rośnie, szczególnie w perspektywie stale rozwijającego się środowiska technologicznego. Każdy wydawca i producent stawia sobie bowiem za cel stworzenie angażującej produkcji, która zainteresuje jak największą grupę odbiorców. Aby tego dokonać, niezbędne jest analizowanie zmieniających się preferencji graczy.

Prawdą jest, że sektor growy już wykorzystuje rozwiązania dotyczące sztucznej inteligencji, czy rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości. Jednak zaimplementowanie kryptowalut może znacząco zmienić sposób funkcjonowania całej branży. Mowa tu o dostarczeniu graczom bardziej spersonalizowanego i immersyjnego doświadczenia przy pomocy blockchaina. 

Game developerzy przechowują zasoby wykorzystywane do produkcji gier (grafiki, mapy, bloki środowiskowe itp.) na dedykowanych, zabezpieczonych serwerach. Wszystko po to, aby w miarę możliwości zapobiec ich nieautoryzowanemu powielaniu. Jednocześnie pozbawieni są oni możliwości handlowania nimi dalej. I tu właśnie wkracza temat walut cyfrowych. 

Dzięki nim można przekierować własność intelektualną tych assetów na graczy właśnie. Wówczas tworzy się zdecentralizowany ekosystem oferujący możliwość sprzedaży, kupna i wymiany wirtualnych zasobów. Doświadczenie to nawiązuje do handlu w grach MMORPG (w skrócie Massively Multiplayer Online Role-Playing Game), gdzie tamtejsze rynki i podmioty przypominające domy aukcyjne starają się jak najwierniej odzworować specyfikę rzeczywistych gospodarek. Dlatego w pewien sposób można mówić o występowaniu “metagry”, gry poza grą, gdzie czynniki zewnętrze, niezaplanowane przez programistów mają wpływ na rozgrywkę.

Blockchain jest w stanie również wzmocnić rolę samych programistów. Smart contracty pozwalają im regulować swoje gospodarki hazardowe poprzez ustalanie określonych, wstępnie zdefiniowanych warunków w celu kontrolowania handlu. Ma to potencjał do kontrolowania nadmiernego nasycenia rynku w grze i zapewnia uczciwe prowadzenie transakcji. Deweloperzy mogą następnie wykorzystać wolne gospodarki do generowania przychodów, pobierając opłaty transakcyjne lub opodatkowując transakcje peer-to-peer, w istocie naśladując ustalony system finansowy.

Kryptowaluty w grach a zwiększenie bezpieczeństwa

Coraz więcej wydawców implementuje wirtualne waluty do swoich produkcji. To przyczyniło się do procederu nielegalnego handlu aktywami z gier. Technologia blockchain jest w stanie zapobiec poważnym problemom związanym z kradzieżą i hakowaniem. W przeciwieństwie do standardowych opcji płatności, rejestry blockchain charakteryzujące się najwyższej klasy technologią szyfrowania są wyjątkowo trudne do obejścia. 

Ponadto specyfika kryptowalut sprawia, że prawie niemożliwe jest duplikowanie lub kradzież wirtualnych aktywów związanych z grami. Zasadniczo krypto może zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkich wirtualnych zasobów gier, ponieważ udowodnienie własności nie jest już problemem.

Szybsze przetwarzanie płatności

Uwzględnienie kryptowalut i technologii blockchain w globalnym ekosystemie gier wideo zapewnia również bezpieczniejsze i szybsze opcje przetwarzania płatności.

Obecnie gracze korzystają z wielu różnych tradycyjnych opcji płatności, gdy chcą dokonywać zakupów w grze. Podczas gdy większość konwencjonalnych opcji płatności jest wolna od ryzyka, cały mechanizm przetwarzania płatności może zostać spowolniony przez różne czynniki.

W przypadku transakcji kryptograficznych nie ma potrzeby korzystania z pośrednika, co sprawia, że cała usługa płatności kryptograficznych jest nie tylko szybsza i bezpieczniejsza, ale także bardziej opłacalna. Twórcy gier sprzedający swoje produkty online i akceptujący płatności kryptograficzne mogą zaoszczędzić czas, ponieważ nie płacą wysokich prowizji.

Rewolucja branży elektronicznej rozrywki z powodu kryptowalut staje się faktem. W najbliższej przyszłości czekają nas eksperymenty, które nieuchronnie przeniosą gry na zupełnie nowy poziom.

Uwaga! Pierwsze 15 osób, które wykona transakcję w kantorze przy użyciu kodu CRYPTOGAME obniży wartość opłaty sieciowej o 0,5%! Znajdź najbliższy kantor Kanga!

Najnowsze wpisy
Najnowsze wpisy
kanga-blog-post-img-Jak rozpoznać wiarygodny kantor kryptowalutowy?
kanga-blog-post-img-Bezpieczne przechowywanie kryptowalut – jak zadbać o swoje cyfrowe aktywa?
kanga-blog-post-img-Porównanie opłat i prowizji w kantorach kryptowalutowych a giełdach – gdzie warto wymieniać?