Jak kupić kryptowalutę w kantorze za gotówkę?

Kryptowaluty wdarły się przebojem na listę najlepszych inwestycji ostatniej dekady. Żadna klasa aktywów nie przyniosła takich zwrotów jak zakup Bitcoin dziesięć lat temu. Ludzie, którzy wtedy zainwestowali w zakup BTC dosłownie jedną wypłatę, dziś są multimilionerami. Dlaczego tak się stało? Odpowiedzi należy szukać w naturze systemu waluty fiducjarnej, który wymusza ciągły proces kreacji nowego pieniądza. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, dlaczego wszystkie państwa świata, banki i korporacje i oraz zwykli ludzie toną w długach — to właśnie dlatego.

Odpowiedzią jest ucieczka z tracącej swoją wartość waluty w kruszec, nieruchomości, akcje i właśnie kryptowaluty. Wychodzą naprzeciw tym potrzebom, polski fintech, kantor kryptowalut Kanga Exchange uruchomił wachlarz rozwiązań. Kantor kryptowalutowy umożliwia dokonywanie transakcji internetowych, mobilnych, ale także zakupów za gotówkę. Tę ostatnią opcję daje stacjonarny kantor kryptowalut lub transakcja przez bankomat i wpłatomat.

Stacjonarne kantory kryptowalut we Wrocławiu

Rozwój kantorów stacjonarnych na wrocławskim rynku jest możliwy dzięki nawiązaniu współpracy z siecią placówek partnerskich. Punkty te są wpięte w internetowy system Kanga Exchange, który pozwala na natychmiastowe poznanie kursu, złożenie zlecenia kupna lub sprzedaży oraz zaksięgowanie operacji.

Celem przeprowadzenia transakcji gotówkowej w kantorze należy pobrać i zainstalować aplikację Kanga Wallet oraz utworzyć konto. Po ustaleniu warunków transakcji należy wygenerować specjalny kod, który po przekazaniu pracownikowi kantoru doprowadzi do jej finalizacji. Transakcja do kwoty 15 tys. euro nie wymaga formalności związanych z raportowaniem do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Zakup/sprzedaż kryptowaluty za gotówkę we Wrocławiu

To jednak nie wszystko. Zakup lub sprzedaż kryptowaluty za gotówkę jest możliwa także przy wykorzystaniu bankomatu lub wpłatomatu. Dysponując otwartym kontem na Kanga Exchange wystarczy zadzwonić i wynegocjować z pracownikiem kantoru warunki transakcji. Operacja zostanie sfinalizowana przy pomocy kodu BLIK i błyskawicznie zaksięgowana na koncie. Transakcje gotówkowe w tej formie możliwe są do kwoty 4 tys zł.

Kantory stacjonarne współpracujące z Kanga Exchange