Jak kupić kryptowaluty w kantorze za gotówkę? Czy czas walut fiducjarnych dobiega swego kresu? Tego nie wiemy, ale jest wiele przesłanek, aby sądzić, że tak. Pusty pieniądz tworzony w nieograniczonych ilościach zaczyna przynosić swoje opłakane skutki — czyli inflację. Waluty FIAT nie są oparte o żadną trwałą wartość, a ich potencjalna podaż jest nieograniczona, stąd ciągła i coraz szybsza utrata ich wartości. Rynek o tym wie, dlatego od co najmniej dekady ogromną popularnością cieszą się kryptowaluty. Z jednej strony stanowią doskonały cel inwestycji, ponieważ wartość najpopularniejszych (Bitcoin, BTC i Ethereum, ETH) w zasadzie stale rośnie. Z drugiej strony coraz częściej umożliwiają zwykłe zakupy i płatności za dostawy usług i towarów.

Stacjonarne kantory kryptowalut w Łodzi

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi polski fintech, Kanga Exchange, rozwijając stacjonarne kantory kryptowalut. Jest to sieć placówek partnerskich, która umożliwia dokonywanie zakupów lub sprzedaży walut krypto za gotówkę. Takie operacje są wygodne i pozbawione nadmiaru formalności, o ile jednorazowo nie przekraczają kwoty 15 tys. EUR — prawo wymaga wtedy zawiadomienia Głównego Inspektora Informacji Finansowej. Dokonując transakcji poprzez stacjonarny kantor kryptowalut należy wpierw pobrać i zainstalować aplikację mobilną Kanga Wallet. Jest ona dostępna w sklepie AppStore lub Google Play. Następnie należy utworzyć konto i można przystępować do transakcji. Kantor stacjonarny umożliwia negocjację kursu. Po ustaleniu parametrów operacji naciskamy przycisk “Generuj kod”, który podajemy pracownikowi kantoru. Jeśli wszystko się zgadza zatwierdzamy transakcję na swoim smartfonie i niebawem możemy stwierdzić, że została zaksięgowana w systemie.

Czy w Łodzi można kupić kryptowalutę za gotówkę?

Tak, w Łodzi możemy zakupić kryptowalutę płacąc gotówką, nie tylko w kantorze. Alternatywnym rozwiązaniem dla osób ceniących płatności fizyczne są bankomaty lub wpłatomaty. Dzwoniąc pod numer stacjonarny Kanga Exchange ustalamy warunki transakcji i otrzymujemy specjalny kod BLIK. Posługując się nim rozliczamy zakup lub sprzedaż wybranej kryptowaluty. Prawo zezwala na transakcje o wartości do 4 tys zł.

Kantory krypowalut na terenie Łodzi