Stacjonarny kantor kryptowalut

Digitalizacja gospodarki, czyli przenoszenie do rzeczywistości cyfrowej procesów zachodzących w realnym świecie obejmuje już praktycznie wszystkie dziedziny życia gospodarczego. Tymczasem są także przykłady odwrotne, to ze świata zaawansowanych rozwiązań cyfrowych, takich jak kryptowaluty, przychodzą usługi, które trafiają do gospodarki dóbr i usług fizycznie dostępnych.

Coraz częściej możemy także spotkać fizycznie istniejące kantory kryptowalut, umożliwiające transakcje przy okazji robienia zakupów lub usług w centrum handlowym. Kantory stacjonarne Kanga Exchange działają jako struktura partnerska placówek, które są połączone w jeden system przy pomocy komunikacji internetowej z giełdą Kanga Exchange.

Sieć stacjonarnych kantorów kryptowalut w całej Polsce

Błyskawiczny rozwój rynku, sukces bitcoina i wielu innych kryptowalut oraz ogromne możliwości, jakie dają innowacyjne technologie związane z tym rynkiem, spowodowało pojawienie się także fizycznych kantorów, przypominających te handlujące pieniądzem fiducjarnym (emitowanym przez banki).

Kanga Exchange umożliwia dostęp do rynku kryptowalutowego inwestorom z większych i mniejszych miejscowości, którzy preferują zakup kryptowaluty w fizycznie dostępnej placówce, aniżeli transakcje internetowe. Sporą zaletą jest możliwość omówienia transakcji z operatorem na miejscu i zyskanie cennych informacji o kursach i trendach.

Sprzedaż lub zakup bitcoina w kantorze stacjonarnym pozwala na negocjacje i ustalenie indywidualnego kursu wymiany. Transakcje mogą odbywać się za gotówkę bez obowiązku zgłoszenia do GIF do wysokości 15 tys. EUR.

Jak kupić lub sprzedać kryptowalutę w kantorze stacjonarnym?

Stacjonarny kantor kryptowalut umożliwia przeprowadzenie transakcji po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji Kanga Wallet z AppStore lub Google Play. Kolejnym krokiem jest utworzenie konta Kanga Exchange i już możemy przystępować do wyboru inwestycji i negocjacji kursu.

Transakcję zawiera się bardzo intuicyjnie, podobnie do płatności BLIK. W zakładce „KANTOR”, klikamy przycisk z opisem „GENERUJ KOD” i podajemy go pracownikowi kantoru, następnie zatwierdzamy transakcję na ekranie telefonu. Po chwili w aplikacji pojawia się informacja o zmienionym stanie naszego konta.

Jak kupić kryptowaluty w kantorze za gotówkę?

Kantory stacjonarne współpracujące z Kanga Exchange