Bitcoin jest niewątpliwie hitem inwestycyjnym ostatnich 10 lat. Niewielu z nas spodziewało się wtedy, że dość egzotyczna propozycja waluty opartej o niepowtarzalne algorytmy matematyczne osiągnie taki sukces. Kto w tamtych czasach zainwestował w bitcoina jedną swoją wypłatę i utrzymał swoją pozycję (tzn. nie sprzedał) dziś najprawdopodobniej jest milionerem.

Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą świata, ale nie jedyną. Powstało już wiele, nawet bardziej innowacyjnych kryptowalut, które w przyszłości mogą zdetronizować króla rynku. Czy tak się stanie? Jest to pytanie warte miliardy dolarów. Warto obserwować kursy kryptowalut takich, jak Bitcoin Cash, Etherum, Cardano i Dogecoin, a być może także innych, mniej znanych tokenów.

Jak kupić bitcoina lub inną kryptowalutę?

Zakup bitcoina lub innej kryptowaluty możemy dokonać poprzez internetowy kantor kryptowalut Kanga Exchange, lub przy pomocy aplikacji mobilnej Kanga Wallet w kantorze stacjonarnym — sieci placówek partnerskich. Kanga Exchange umożliwia także transakcje poprzez stacjonarny kantor kryptowalut, dzięki sieci placówek partnerskich w każdym większym i wielu mniejszych miastach w Polsce. Wreszcie, zakup bitcoina lub innej kryptowaluty możliwy jest także za gotówkę poprzez każdy wpłatomat obsługujący technologię BLIK.