Jako Kanga Exchange, czyli firma wystawiona na morze (nomen omen, pozdrawiamy z Trójmiasta!) krytyki z samego tylko tytułu funkcjonowania w ramach określonej branży, od początku stawiamy na bezpieczeństwo. Mamy tu na myśli bezpieczeństwo w każdym aspekcie tego słowa; bezpieczeństwo środków, użytkowników i bezpieczeństwo legislacyjne. I o ile dwa pierwsze aspekty wynikają z naszego DNA – mamy bogatą historię w wytwarzaniu oprogramowania – to wymiar prawny był dużym wyzwaniem. A ponieważ kluczowe obszary naszego działania; giełda i stacjonarne kantory kryptowalut (umożliwiające kupno m.in. bitcoina i ethereum), wymagają dużego zaufania użytkowników, postanowiliśmy się z tym wyzwaniem zmierzyć.

Kup bitcoina w kantorze stacjonarnym

Jaka jest geneza problemu? Sprawdza się tu powiedzenie prawo nie nadąża za postępem. W kwestiach dotyczących walut wirtualnych (bitcoin, ethereum, ale także tokeny i stablecoiny) ustawodawca ma sporo zadań do odrobienia. Problem mają nie tylko przedsiębiorcy i pasjonaci kryptowalut, ale także regulatorzy. W obszarze obrotu kryptowalut i walut fiducjarnych najbardziej zainteresowaną instytucją jest Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Jednym z jej zadań jest nadzór nad instytucjami płatniczymi i instytucjami pieniądza elektronicznego.

Kantory kryptowalut Kanga a KNF

Uruchomiając stacjonarne kantory kryptowalutowe podjęliśmy starania o uzyskanie opinii regulatorów na temat podjętej działalności. Równocześnie poinformowaliśmy KNF na temat przyjętego przez nas modelu biznesowego. W dużym skrócie zakłada on wykorzystanie stablecoina Omega, który jest kryptowalutowym odpowiednikiem waluty tradycyjnej. Dla przykładu 1 oPLN to równowartość 1 PLN.

Kanga Exchange ma akceptację KNF

Efektem prowadzonej korespondencji i warsztatów z udziałem KNF jest wydana 20 stycznia 2020 roku opinia KNFu, która potwierdza legalność działań kantorów kryptowalutowych.

Fragment opinii poniżej. Całość dokumentu ma 7 stron i stanowi tajemnicę naszego przedsiębiorstwa.

Kantory kryptowalutowe Kanga vs KNF
Oceń artykuł!
[Liczba głosów: 18 Średnia ocena: 3]