Popularność fraz związanych z kryptowalutami w wyszukiwarce Google to wyraźna informacja, że niszowa dotąd idea coraz mocniej przebija się do świadomości mainstreamu. Z tą myślą zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy szereg usług i produktów kryptowalutowych, których głównym zadaniem jest polepszenie adopcji walut wirtualnych do świata codziennego. I w ramach tego bloga co nieco o nich opowiemy.

Gdzie kupić bitcoina?

Kantory kryptowalut Kanga Exchange to usługa, która z każdym dniem zyskuje na popularności, ale może zdarzyć się i tak, że trafiłeś tutaj po raz pierwszy i zastanawiasz się, gdzie kupić bitcoina za gotówkę? Albo nawet szerzej – gdzie kupić kryptowaluty za gotówkę? Bo przecież nie samym bitcoinem świat kryptowalut żyje. Odpowiedź jest bardzo prosta – kryptowaluty za gotówkę kupisz w stacjonarnych kantorach kryptowalutowych Kanga. I obiecuję Ci, że będzie to proste, bezpieczne i przyjemne doświadczenie, a cały proces zakupowy nie potrwa więcej niż parę minut.

Kupno bitcoina za gotówkę.

Jak kupić bitcoina?
Jak kupić bitcoina?

Zacznijmy od tego, że aby skorzystać z usługi zakupu kryptowalut w naszych kantorach, musisz mieć konto na Kanga Exchange. Konto zakładasz podając wyłącznie adres mailowy. Na potrzeby transakcji gotówkowych (tu: wymiana kryptowalut za gotówkę w kantorach stacjonarnych) nie zbieramy od Ciebie żadnych innych danych. 

Konto możesz założyć przez stronę kanga.exchange lub bezpośrednio w aplikacji Kanga Wallet (do pobrania z Google Play lub AppStore). Po co w ogóle jest to konto? W ramach konta tworzymy dla Ciebie portfel giełdowy, na który trafi kupiona w kantorze kryptowaluta. Dzięki temu, że jest to konto w naszej infrastrukturze gwarantujemy Ci, że transakcji realizowana jest w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że kupiona przez Ciebie kryptowaluta błyskawicznie zostanie zdeponowana na Twoim koncie i od razu masz do niej dostęp. Warto zauważyć, że w naszych kantorach – oprócz bitcoina – kupisz także też ethereum, litecoina, USDC i USDT oraz nasze stablecoiny np. oPLN.

Kantor kryptowalut w Twoim mieście.

Mam konto i co dalej? Dalej to już z górki. Wejdź na stronę kangakantor.pl i sprawdź, czy w Twoim mieście jest nasz kantor. Możesz to zrobić na dwa sposoby, albo przeszukując mapę albo wybierając miasto z rozwijalnej listy umieszczonej tuż nad mapą. Udaj się do wybranego kantoru i powiedz operatorowi, ile i jaką kryptowalutę chcesz kupić. Operator poprosi Cię o kod, który wygenerujesz w zakładce Kantory (zarówno w przeglądarce jak i aplikacji Kanga Wallet). Na swoim ekranie zobaczysz warunki transakcji i musisz już tylko je zaakceptować, a następnie przekazać operatorowi gotówkę. W tym samym czasie system zrealizuje zakup kryptowaluty na giełdzie i saldo Twojego portfela powiększy się o zakupione środki. Do każdej transakcji dostaniesz także rachunek. Całość nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty. 

Kup bitcoina w bankomacie!

Pracujemy nad tym, aby sieć współpracujących z nami kantorów była coraz większa, ale jeśli jeszcze nie dotarliśmy do Twojego miasta to nic straconego. Dzięki nam możesz kupić bitcoina w bitomacie w bankomacie. Aby to zrobić skontaktuj się z naszym operatorem (czeka na Ciebie pod numerem telefonu +48 58 573 36 33  lub na Telegramie @KantorKanga) W trakcie krótkiej rozmowy operator przygotuje dla Ciebie kod BLIK, dzięki któremu zrealizujesz zakup. Pamiętaj, że do takiej operacji również musisz mieć konto na Kandze.

Jaka jest prowizja za zakup bitcoina?

Prowizja w kantorach Kanga to najczęściej 3%. Jest to suma prowizji giełdowej (zawsze 1%) i prowizji kantoru. Warto tutaj podkreślić, że nasi partnerzy mają dowolność w ustalaniu prowizji za transakcje przeprowadzane w swoich kantorach i jakkolwiek zwykle są to 2 punkty procentowe, to dobrą praktyką jest sprawdzenie jej wysokości na etapie ustalania warunków transakcji. Prowizja w bankomacie to zawsze tylko 2%. Oznacza to, że kantory Kanga to prawdopodobnie najniższe prowizje za zakup kryptowalut w Polsce.

Jak kupić bitcoina