Jak kupić bitcoina? Bitcoin jeszcze 10 lat temu był znany tylko wąskiemu gronu specjalistów, a jego cena oscylowała wokół kilkunastu lub kilkudziesięciu dolarów. Niewielu wtedy zastanawiało się jak i gdzie kupić bitcoina. Giełda kryptowalut była egzotycznym miejscem spotkań garstki zapaleńców. Kiedy wartość bitcoina pierwszy raz osiągnęła 100 USD, wielu ekspertów mówiło o bańce i rychłym załamaniu ceny. Oczywiście, wartość wirtualnej waluty nie tylko nie spadła, ale poszybowała znacząco w górę. Co jest powodem sukcesu bitcoina? Czynników jest kilka, do kluczowych z pewnością należą anonimowość i “kompatybilność” z kulturą wytworzoną przez globalny internet. Silną stroną kryptowaluty jest niezależność od generującego inflację pieniądza fiducjarnego, co przyciąga osoby niechętne bankowości centralnej. Z punktu widzenia zwykłego użytkownika zaletą BTC jest jego od lat rosnąca wartość, która pomimo wahań i okresowych spadków nieodmiennie wraca na kurs wzrostowy.

Jak kupić bitcoina w internetowym kantorze kryptowalut?

Internetowy kantor kryptowalut umożliwia zdalny zakup i sprzedaż bitcoinów oraz innych kryptowalut. Przeprowadzenie transakcji wymaga utworzenia konta i wprowadzenia niezbędnych danych rozliczeniowych. Jest to spowodowane z jednej strony wymogami prawnymi, a z drugiej dbałością o bezpieczeństwo użytkowników i ich pieniędzy. Po rejestracji konta należy zasilić nasz rachunek w kantorze kwotą odpowiadającą planowanej transakcji. Kantor akceptuje PLN, EUR i USD. Następnie trzeba wystawić zlecenie zakupu bitcoina w określonej cenie i jeśli odpowiada ona drugiej stronie transakcji, dochodzi do rozliczenia. Wypłacenie bitcoina odbywa się poprzez podanie odpowiedniego adresu, na który zostanie przesłana kryptowaluta. Kantor kryptowalutowy zapewnia bezpieczeństwo obrotu.

Jak kupić bitcoina w stacjonarnym kantorze kryptowalut?

Stacjonarny kantor kryptowalut oferuje usługę dość podobną do operacji internetowej. Do transakcji niezbędny jest smartfon i zainstalowana aplikacja Kanga Wallet z AppStore lub Google Play, po uruchomieniu której rejestrujemy się jako użytkownik i otwieramy konto. Następnie można skontaktować się z wybranym kantorem, osobiście lub telefonicznie negocjując kurs wymiany. Jeśli warunki są satysfakcjonujące i transakcja ma zostać zawarta, klikając “Generuj kod” otrzymamy unikalny ciąg cyfr, pozwalający na rozliczenie operacji. Podając kod pracownikowi kantoru należy następnie zatwierdzić transakcję na smartfonie. Technologia ta jest bardzo podobna do płatności BLIK. Jak kupić kryptowalutę w kantorze za gotówkę?

Jak kupić bitcoina we wpłatomacie z aplikacją Kanga Wallet?

Ciekawą opcją jest transakcja zakupu kryptowaluty z wykorzystaniem wpłatomatu. W tym scenariuszu najpierw należy zainstalować aplikację Kanga Wallet i utworzyć w niej konto użytkownika, następnie połączyć się telefonicznie z kantorem pod numerem 58 573 36 31, ustalić warunki i sfinalizować transakcję. Posługując się otrzymanym kodem BLIK należy dokonać wpłaty środków we wpłatomacie. Zakup bitcoina zostanie wtedy zaksięgowany na naszym koncie, a operacja zakończona sukcesem. Aplikacja Kanga Wallet